کاشت مو در مرکز تخصصی کلینیک کاشت موی نیک سیما

کاشت مو تخصصی نیک سیما

کاشت مو اولین بار در سال 1930 در ژاپن انجام شده است بعد از آن طی سالیان گذشته تغییرات و تحول بسیار زیادی در شیوه ی کاشت و نتایج حاصل شده است.

امروزه به دو روش FUT(Follicular Unit Transplantation)  و FIT انجام می­گیرد. برای درمان طاسی های ارثی، ریزش مو ناشی از تصادفات و آسیب های پوستی و ضایعات مادرزادی در هر دو جنس خانم ها و آقایان به کار می رود.

کاشت مو کلینیک تخصصی نیک سیما

کاشت مو به روش FUT

در روش FUT یک نوار باریک به عرض 1-2cm و طول 30-35cm از ناحیه پوست مودار پشت سر برداشته میشوند این نوار باریک حاوی 1500-2500 گرفت (حدود 5000 تا 7000 تارمو) می باشد. محل برداشت توسط بخیه ترمیم شده و دو هفته بعد بخیه ها کشیده می­شوند. بعد از آن تیم کاشت با استفاده از میکروسکوپ های اختصاصی نوار پوستی برداشته شده را به قطعات بسیار کوچک تقسیم می کنند که بعد از جدا کردن چربی و آماده سازی در کانالهای ایجاد شده ناحیه طاسی سر کاشت میشوند. بسته به اندازه ناحیه طاسی این عمل 7-8 ساعت حداقل طول میکشد.

کاشت مو به روش FIT

در روش FIT برداشت مو بوسیله پانج از ناحیه دهنده که معمولا پشت و طرفین سر هست انجام می شود. این کار با دقت انجام می گیرد تا ریشه موها آسیب نبیند.

4 سوال متداول هنگام مشاوره کاشت مو

عمل کاشت مو در چه شرایطی انجام میپذیرد؟

عمل کاشت مو باید در اتاق عمل مجهز تحت شرایط استریل و نظارت متخصص انجام شود. بی حسی موضعی بوده و بیمار در طول عمل بیدار و در آرامش است. وضعیت سلامت فرد با گرفتن شرح حال، انجام معاینات فیزیکی و آزمایشگاهی توسط پزشک بررسی میگردد. انتخاب بیمار باید توسط پزشک باشد. در مواردی از ریزش مو نه تنها انجام کاشت مفید نبوده بلکه باعث ایجاد یا تشدید بیماری های پوستی در محل می گردد. نتیجه نهایی کاشت بستگی به سن بیمار، بانک مو، وضعیت سلامت عمومی و مهارت تیم کاشت دارد. در مواردی از افراد، ممنوعیت کاشت وجود دارد.

بیمار چگونه باید آماده کاشت مو گردد؟

آماده سازی بیمار از 2 هفته قبل از عمل شروع شده و طی 7-10 روز بعد از عمل کنترل  و پی گیری انجام می شود. این مراحل  توسط پزشک متخصص و تیم مشاور کاشت خواهد بود.

آیا موهای کاشته شده میریزند؟

موهای کاشت شده معمولا 2-6 هفته بعد از کاشت ریخته و 10 هفته بعد رشد می کنند. کاشت مو در سنین زیر 25 سال توصیه نمی شود مگر در موارد خاص و با صلاح دید متخصص.

مصرف دارویی در زمان کاشت مو به چه حالت میباشد؟

مصرف برخی داروها طی روزهای کاشت توصیه نمی شود. حتما باید در مورد داروهای مورد استفاده قبلا با پزشک مشورت گردد.

رانندگی بلافاصله بعد از کاشت مو به صلاح بیمار نیست.